Süleyman Reyhan Eskişehirdeki Parti Gidişatını Değiştirebilecek Tek İsimdir

Siyaset - 10/03/2023 00:23:12
Paylaş:

Eskişehir'de seçim atmosferi iyiden iyiye kendini göstermeye başladı. Partilerin milletvekili aday adayları da tek tek ortaya çıkarak adaylıklarını ilan etmeye başladılar

Tabii ki bu anlamda gözler Ak Parti'nin üzerinde yoğunlaşıyor. Şehrimizde milletvekili aday sayısı altıya düştü ve bu da partilerin daha çok çalışması gerektiğini bizlere gösteriyor. Ak Parti'de il başkanı Zihni Çalışkan istifasını verdi ve milletvekili aday adaylığını açıkladı. Peşinden il yönetimi istifasını sundu ve yeni gelecek il yönetimi için ortamı serbest bıraktı. İstifa eden yönetimde gerçekten işini layıkıyla yapan ve partinin ivme kazanması için var gücüyle çalışan örnek kişiler varken taban tarafından hiç sevilmeyen ve partinin korozyona uğramasına sebebiyet veren şahsiyetler de vardı.

Ak Parti bu noktada seçim arifesinde öyle bir isimle yönetim oluşturmalı ki bu kanayan yarada kan kaybını durduracak ve vekil sayısını yükseltecek, tabanın teveccühünü kazanacak bir isim olsun.

İl Başkanlığı yaptığı dönemde partide yükselişe geçen bir isim vardı. Partili olan herkesin yakından tanıdığı ve sevdiği bir isim. Üyelerin ve delegelerin gönlünde birinci çıkan, o dönemde teşkilatların hepsiyle birebir görüşen ve desteğini alan, projeleriyle o dönemde herkes tarafından ilgi uyandıran bir isim...

Mahalle başkanlarından bakanlık seviyesine kadar herkesle içten ve samimi diyalog kurabilen bir isim...

Bu isim Süleyman Reyhan'dır. Süleyman Reyhan dinamik, sözü dinlenen, tuttuğunu koparan ve partinin son dönemde yükselen en büyük değerlerinden biridir. 

Böylesine sevilen sayılan ve çalışkanlığı ile göz dolduran ve daha önce de bu görevi başarı ile yapan birisi il başkanlığı için neden düşünülmüyor? Neden denenmiş ve gereğini yerine getirememiş isimler yeniden temcit pilavı gibi öne sürülüyor? Bu derece metal yoğunluğu üzerinde olan bir parti küllerinden yeniden doğması gerekirken aynı bataklığa mahkum ediliyor?

Süleyman Reyhan Eskişehir'de teşkilatları yeniden toparlayabilecek ve Ak Parti'yi eski günlerine geri döndürecek tek isimdir. Genel Merkezin bunu asla göz ardı etmemesi gerekmektedir. Süleyman Reyhan bu şehirde partiye üç vekili kesinlikle kazandıracak ve hatta dördüncü vekili de zorlayacak tek isimdir. Genel Merkezde kurmayların bu ismi mutlaka iyi deklare etmesi ve partiyi doğru yola sevk etmesi gerekmektedir.


Toplam Yorum(0)
Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yorum Yap

Dikkat Çekenler

Aday veya Haber Öner