Ak Parti 28. Dönem Milletvekili Adayları İsim Listesi Açıklanıyor! Hangi İlden Kim Aday Olacak?

Siyaset - 09/04/2023 12:45:35
Paylaş:

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesinde Ak Parti Milletvekili adayları merak konusu olmaya devam ediyor. YSK'ya Milletvekili aday isim listesi için son gün 9 Nisan Pazar saat 17:00 olarak açıklandı. Peki Ak Parti 28. Dönem Milletvekili isim listesi açıklandı mı? Hangi bakan hangi ilden aday gösterildi?

Ak Parti 28. Dönem Milletvekili Aday listesi araştırma konusu olmaya devam ediyor. Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin 81 ilde aday listesi belli olurken gözler Ak Parti'ye çevrildi. 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için partilerin aday listelerini 9 Nisan Pazar saat 17:00'ye kadar duyurmaları bekleniyor. Peki Ak Parti 28. Dönem Milletvekilliği Aday listesi açıklandı mı?

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ AÇIKLANDI MI? 
Ak Parti 28. Dönem Milletvekili isim listesi henüz açıklanmadı. Ak Parti YSK temsilcisi Recep Özel tarafından yapılan açıklamada çekilem siyasi partiler olabileceği için birleşik pusulasındaki tam sıranın, yarın milletvekili aday listelerinin teslim edilmesinden sonra ortaya çıkacağını söyledi.

Özel, "Liste hazır, son rötuşlar geliyor. Yarın (9 Nisan 2023 Pazar) öğleden sonra 15.30-16.00 civarı veririz, tam net değil” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ AÇIKLAMASI 

Erdoğan, kabinede yer alan bakanların 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde aday olmalarına yönelik soru üzerine, "Hafta sonuna kadar bunları zaten kesinleştireceğiz. Kesinleştirdikten sonra da bunların açıklamalarını da inşallah büyük ihtimalle önümüzdeki hafta içinde şöyle güzel bir törenle arkadaşlarımızın yerlerini, konumlarını, hatta listeyi malum vereceğiz. Bu liste de zaten Yüksek Seçim Kurulu'na verildikten sonra kim nerede hepsi ortaya çıkmış olacak. Kabinedeki arkadaşlarımızla ilgili çalışmalarımızı hala devam ettiriyoruz. Onları da netleştirdikten sonra açıklarsak daha isabetli olabilir. Çünkü her an her şey değişebiliyor." değerlendirmesini yaptı.

Liste birazdan geliyor..


Toplam Yorum(0)
Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yapmak ister misin?

Yorum Yap

Dikkat Çekenler

Aday veya Haber Öner